Cikkek : Hawking: Tűnés a Földről, amíg nem késő! |
Hawking: Tűnés a Földről, amíg nem késő!
2006.06.16. 15:15
Tűnjünk el mielőbb a Földről, és gyarmatosítsunk a világegyetemben, szólította fel az emberiséget Stephen Hawking, a világ leghíresebb asztrofizikusa. Hawking szerint a Holdat 20, a Marsot 40 éven belül elfoglaljuk, de ha igazán otthonos lakhelyre vágyunk, más naprendszerben érdemes keresgélnünk.
Óriási a kockázata annak, hogy az emberiség elpusztítja a Földet, ezért mielőbb gyarmatosítania kell a világegyetemet - figyelmeztette az emberiséget a világegyetem egyik leghíresebb természettudósa, Stephen Hawking a hét elején egy Hong Kong-i konferencián. Hawking szerint az ember húsz éven belül állandó otthont teremt a Holdon, és negyven év múlva már Mars-kolóniák is lesznek - feltéve, hogy a faj a következő száz évben fennmarad, és nem pusztítja ki önmagát. Bár a Hold és a Mars közel van, ott a körülmények meglehetősen mostohák. "Olyan szép helyet, mint a Föld, nem találunk magunknak, hacsak nem jutunk el egy másik naprendszerbe" - mondta Hawking. Ha az emberi faj megússza az öngyilkosságot, olyan kolóniákat hozhat létre, amelyek képesek fenntartani magukat földi támogatás nélkül, jósolta az asztrofizikus. A faj fennmaradása érdekében fontos, hogy az ember kirajzzon a világegyetembe" - mondta a professzor. "Egyre nagyobb a veszélye annak, hogy a földi életnek véget vet egy katasztrófa - a hirtelen globális felmelegedés, egy atomháború, génmódosítással előállított vírus vagy más olyan veszélyek, amelyekre eddig nem is gondoltunk" - közölte a tudós.
A 64 éves Hawking, aki amiotrófiás laterális szklerózisban szenved, ezért tolószékbe kényszerült és számítógép segítségével kommunikál, Hong Kongban azt is bejelentette, hogy lányával, Lucyval együtt gyerekkönyvet készül írni a világegyetem csodáiról. További részleteket nem árult el, de a siker megjósolható: a Cambridge Egyetem professzorának eddigi tudományt népszerűsítő munkái közül az első, az 1988-as Az idő rövid története és a második, a 2001-es A világegyetem dióhéjban is nemzetközi besztszeller lett.
|